Město Český Těšín vyhlásilo architektonickou soutěž na revitalizaci Hlavní třídy

Jedná se o otevřenou projektovou krajinářsko-architektonickou soutěž, jejímž předmětem je revitalizace ulice Hlavní třída v Českém Těšíně. Cílem je nalézt takové řešení, které s přiměřenými ekonomickými náklady optimalizuje a zkultivuje ulici, aby sloužila lépe potřebám veřejnosti a zároveň najít kreativní a soudobé řešení, které bude respektovat současné ekologické, sociální i estetické nároky.

Součástí zadání jsou i náměty občanů vyplývající z veřejného průzkumu, který proběhl v měsících červenci až září loňského roku. O nejvhodnějším návrhu bude rozhodovat odborná porota složená z řad architektů i zástupců města.

Město vyhlašuje architektonickou soutěž vůbec poprvé. Je to přirozený trend, kterým se v dnešní době ubírají všechna města.

V rámci plánované revitalizace Hlavní třídy se město snažilo oslovit také majitele a spolumajitele nemovitostí či nebytových prostor na Hlavní třídě, kteří byli pozváni na diskusi k tomuto tématu, která se měla konat dne 2. 2. 2022. Bohužel nikdo z oslovených o diskusi neprojevil zájem.

5. 4. 2022

Kontakt

info@menimehlavni.cz

4 + 8 =